راهنمای فرش

راهنمای خرید فرش برای پذیرایی

فرش پذیرایی

 راهنمای خرید فرش برای پذیرایی

انتخاب فرش یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عاملی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد، زیرا چیدمان درست و اصولی دکوراسیون منزل شما، به انتخاب دقیق و درست فرش بستگی دارد. اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه را تغییر دهید و یا به فکر خرید وسایل برای دکوراسیون باشید اولین خریدی که باید به سراغ آن بروید فرش است. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه انتخاب بهترین خرید فرش برای پذیرایی را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

انتخاب فرش مناسب متناسب با فضای پذیرایی

محیط پذیرایی را می‌توانیم به 2 دسته تقسیم کرد و با توجه به آن فرشی با سایز مناسب را انتخاب و خریداری کرد. ما می‌توانیم پذیرایی را به اندازه‌های کوچک و بزرگ تقسیم کنیم که در ادامه به بررسی این دو محیط می‌پردازیم.

انتخاب فرش مناسب پذیرایی در محیط های کوچک تا متوسط

برای پذیرایی با محیط‌های کوچک تا متوسط، انتخاب فرش با سایز بزرگ که دارای رنگ متناسب با مبلمان شما است می‌تواند انتخابی درست برای دکوراسیون منزل شما باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که فرش مورد انتخاب شما نباید بیش از اندازه بزرگ باشد که به صورت کامل در زیر مبلمان قرار بگیرد زیرا باعث شلوغ نشان دادن پذیرایی می‌شود. در هنگام انتخاب سایز فرش سعی کنید کمی از صندلی روی  لبه فرش قرار بگیرد.

انتخاب فرش برای محیط های بزرگ

در هنگام انتخاب سایز فرش محیط‌های بزرگ این نکته را در نظر داشته باشید که پایه جلوی مبل بر روی لبه فرش قرار بگیرد. این کار باعث می‌شود بین فرش و مبل یک پیوند ایجاد شود که از جابجا شدن فرش و گیر کردن پا به لبه فرش جلوگیری می‌کند.

مراقب باشید کل خانه را فرش نکنید

اندازه فرش پذیرایی در شلوغ نشان دادن و آشفتگی فضا تأثیر مستقیم دارد. در چیدمان مدرن باید از اطراف فضایی را خالی نگه دارید چون قرار دادن فرش تا نزدیکی دیوارها فضای خانه را گرفته، و هم شلوغ نشان می‌دهد. برای انتخاب درست فرش باید اندازه را طوری در نظر بگیرید که کمی از فرش در زیر مبلمان ، دکور و… قرار گرفته و دو پایه انتهایی مبلمان بر روی زمین قرار بگیرد با این کار فضای خانه گرم و صمیمی می‌شود. برای چیدمان فضایی رسمی‌تر و لوکس می‌توانید از فرش ها و قالیچه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر استفاده نمایید.

یک گروه از فرش‌ها که در زیبا جلوه دادن فضای  شما می‌تواند به شما کمک کند فرش‌های ماشینی است. این دسته از فرش‌ها از تنوع و طیف رنگی بالایی برخوردار است. فرش ماشینی برای هر سبک و سلیقه‌ای فرش‌های مخصوص به خود را دارد.

انتخاب رنگ فرش

اگر به دنبال فرش فانتزی و مدرن برای پذیرای حد هستید سعی کنید رنگ‌های شاد و لایت را انتخاب کنید. رنگ و طرح به کار رفته در فرش برای پهن شدن در زیر پای مهمان مورد دیگری است که کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. تاکید ما برای انتخاب فرش  قبل از انتخاب مبلمان و پرده و دیگر وسایل پذیرایی است، ولی اگر تمام وسایل پذیرایی خود را از قبل خریداری کرده‌اید و صرفاً فقط به دنبال تغییر فرش هستید، سعی کنید رنگ فرش خود را با پرده و مبلمان خود هماهنگ کنید، اگر رنگ پرده و مبلمان با رنگ فرش پذیرایی شما متضاد باشد محیط جلوه بیشتری خواهد داشت. شما می‌توانید علاوه بر پرده و مبلمان رنگ دیوار را برای انتخاب فرش مد نظر قرار بدهید.

برای انتخاب رنگ فرش بهتر است دارای طیف رنگی تیره‌تری نسبت به سایر وسایل دکوراسیون، مبلمان و پرده منزل شما داشته باشد. برای انتخاب رنگ فرش پذیرایی می‌توانید از رنگ‌های گرم استفاده کنید زیرا به فضا حس نشاط و سرزندگی میدهد.

 معمولا برای پذیرایی از رنگ‌های گرم استفاده می‌کند ولی اگر فضای پذیرایی شما کوچک است سعی کنید به سراغ رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، طوسی، خاکستری و بژ  بروید. اگر در خانه خود کودک و یا حیوان خانگی دارید سعی کنید فرش‌هایی به رنگ روشن را انتخاب نکنید زیرا به سرعت کثیف شده و نظافت آن زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

انتخاب درست فرش بر بر اساس طرح آن

اگر فضای پذیرایی شما مدرن است در انتخاب فرش نوع مدرن را انتخاب کنید، فرش‌های مدرن ساده تر است اگر دکوراسیون شما کلاسیک است سعی کنید به سراغ فرش‌هایی با طرح‌های سنتی یا تلفیقی بروید که به دلیل تنوع رنگی زیادی که دارد گرما و نشاط خاصی به پذیرایی شما می‌دهد. اگر مبلمان پذیرایی شما پر نقش و نگار است سعی کنید فرش‌های ساده را انتخاب کنید تا بتوانید زیبایی بصری را ایجاد کنید.اگر محیط پذیرایی شما کوچک است دقت کنید که از انتخاب فرش‌هایی با طرح ریز و شلوغ  خودداری کنید و برای اینکه محیط پذیرایی خود را بتوانید بزرگ‌تر نشان دهید فرش‌هایی با طرح مرکزی بزرگ استفاده کنید.

کلام آخر

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به شما در انتخاب مناسب فرش پذیرایی کمک کرده باشیم. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت فرش پتینه فروشگاه اینترنتی آستین از فرش‌های موجود با تنوع رنگی بالا و قیمت مناسب فرش مورد نظر خانه خود را انتخاب کنید. کارشناسان فروشگاه اینترنتی آسین به صورت ۲۴ ساعته پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *